Oaza Modlitwy O Posłudze Liturgicznej Animatora Triduum Paschalne Rekolekcje vs Rzeczywistość miejsce: Groń  Kiedy: 8-10 marca 2024 Prowadzi ksiądz Szymon Kapłon Koszt 170 złotych

Trwają zapisy na Oazę Modlitwy O Posłudze Liturgicznej Animatora (OMOPLA).

Dysonans • Niekompatybilność • Dywergencja • Antagonizm

Czy to zlepek losowych trudnych słów? A może codzienność każdego animatora, którego oczekiwania bardzo często zderzają się z rzeczywistością?

Jesteśmy świadomi tych wyzwań! Tegoroczna OMOPLA pomoże wprowadzić formę rekolekcyjną przeżywania Triduum Paschalnego w rzeczywistość parafialną.

W programie OMOPLA następujące warsztaty:

Warsztat I – O co nam właściwie chodzi?

Każdy z nas doskonale wie, że szczytem formacji naszego Ruchu jest Triduum Paschalne. Ale w gruncie rzeczy, dlaczego to tak istotne? Co się dzieje z naszym życiem, kiedy zanurzamy się w tym Świętym Czasie? Co jako uczestnicy i animatorzy „dostajemy”?

Warsztat II – Triduum w formie rekolekcji (parafialnych?)

Liturgia uświęca nasze życie, naszą codzienność. Jak to rozumiał ksiądz Franciszek? Jak my to rozumiemy i jak możemy wprowadzać to w życie? Dowiemy się, w jaki sposób służyć na parafii, by pomóc innym piękniej przeżywać i lepiej rozumieć „o co chodzi” w Liturgii?

Warsztat III – Jak zabłysnąć przed księdzem proboszczem?

Ale w zasadzie, dlaczego to Triduum w formie rekolekcji jest takie ważne? Spróbujemy uświadomić sobie, jak bardzo nasza posługa w parafii może się zmienić dzięki takiemu doświadczeniu. Dowiemy się też, jak najlepiej przygotować się i przeżyć ten szczyt formacji w naszym Ruchu i jak cieszyć się jego owocami w posłudze na parafii.

Na OMOPLA nie zabraknie także modlitwy i dobrej atmosfery we wspólnocie.

Zapraszamy!

ZAPISY do 29 lutego 2024 r.

Miejsce: Groń, ul. Piekarzówka 8, 34-406 Leśnica-Groń

Koszt: 170 zł

Przypominamy, że o OMOPLA jest dla każdego Animatora (dla kandydatów na drugim roku Studium im. Św. Jadwigi Królowej po III°ONŻ) oraz członków Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie, którzy chcą pomóc przygotować swoją wspólnotę parafialną do głębszego przeżycia Triduum Paschalnego.