Matka Kościół bardzo pragnie, aby wszyscy wierni byli wdrażani do pełnego, świadomego i czynnego udziału w obrzędach liturgicznych, jakiego domaga się sama natura liturgii. (Sacrosanctum Concilium, 14)

W odpowiedzi na wezwanie Soboru Watykańskiego II do troski o świadome uczestnictwo wiernych w czynnościach liturgicznych Stowarzyszenie „Diakonia” Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej we współpracy z Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej organizuje kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Liturgicznej.

Do udziału zapraszamy wszystkich uczniów szkół średnich, gimnazjów i starszych klas szkół podstawowych, którzy pragną głębiej wejść w rzeczywistość Boga żyjącego i udzielającego się człowiekowi w świętym misterium liturgii.

Pomysłodawcą konkursu jest ksiądz Szymon Kapłon, wieloletni członek oraz obecnie moderator Diecezjalnej Diakonii Liturgicznej, dlatego w każdej edycji nasi animatorzy współpracują z organizatorami, rozpowszechniając ideę konkursu, organizując etap rejonowy oraz sprawdzając prace konkursowe.

Do współpracy szczególnie zapraszamy Tych, którym powierzona jest troska o formację liturgiczną młodzieży – księży, katechetów, animatorów, ceremoniarzy parafialnych, którzy mogą włączyć się w organizację konkursu dla swoich podopiecznych.

Wszelkie informacje – terminy, literatura i regulamin konkursu, formularze zgłoszeniowe dla organizatorów i uczestników, materiały pomocnicze, dane kontaktowe i nie tylko dostępne są na stronie internetowej konkursu: www.okwl.pl